DALAKÇI GENÇLİK Bizler

        23.08.16

Anasayfa
TAVATIR RADYO
Görüşler
Muhtarlık
Haberler
Muzik
Dalakcı Sohbet
DAL-DER
Yarenlik
Amacımız
Bizler
Yenilendi
Videolar
Rehber Kayıt
Anı / Denemeler
Oyun
Kurum ve kuruluşlar
Sağlık
Köyümüz
Şiirler

 

Değerli Dalakçılılar bir birimizi tatımakta yardımcı olacağını düşündüğüm bu bölümde bir A4 sayfasından oluşan kendiniz ve ailenizi tanıtan dokümanlarınızı yayınlayacağız. En fazla 500kb dan oluşan birkaç resimle yazınızı süsleyebilirsiniz. Sayfa düzenine uyması açısından içeliğini bozmadan değiştirme hakkımız saklıdır. Tanıtım dokümanlarınızı word file resimleri ise jpg file olarak gönderirseniz işimizi kolaylaştırırsınız.

Ali Bozdağ

Ali Bozdağ Kendini Tanıtıyor

 

Ben Mürtezinin (Murtaza) oğlu Ali, başka bir değimle Kayenin Anşanın (Ayşe) oğlu Ali. 1963 ü 1964 e bağlayan dönemde Kırşehir de  doğmuşum Doğum tarihim hep tartışmalara gebedir. O zaman orada olanlar ve annem henüz karar veremediler kar yağdı mı yağmadı mı, Sobalar kuruldu mu kurulmadı mı, Üzümler tevek oldu mu olmadı mı ama anlaşılan o ki ben 1963 Ekim ile 1964 Yılbaşı arası doğmuşum. 3 yaşına kadar cami önündeki evimizin civarında oynamışım. Ben hayatı Erzurum’da tanıdım yaşım beş, ev boyu kar, benden büyük çaydanlık aklımda kalan. Sonra köye geldik gerisin geri Kadir amcamın şimdiki bakkalında oturduk birkaç ay, devamı için buraya tıklayınız.

 

Günel Erdem Kendini Tanıtıyor

1975’ te  Amkara’da  Ayten  ve  Ramazan  Erbaş’ın  ikinci  kızı  olarak  dünya  geldim.  Hatırlayamayanlar  için  doğumumdan  birkaç  sene  sonraki  halim  yanda ki resimle  bir  ışık  kaynağı  olabilir.

Tanıdık  geliyor  mu? İlkokula  Kuşcağız’ da  Çiçekli  ilkokulunda  başladım, İkinci  sınıftan  sonra  yine  Kuşcağız’da  Cemal  Gürsel  ilkokuluna  geçiş  yaptım. Kuşcağız  ortaokulunun  ikinci  sınıfına  devam  ederken  Etlik’e taşındığımız  için, Yalçın  Eskiyapan  ortaokuluna  geçtim  ve  oradan  mezun  oldum. Çocuklarla  çok  haşırneşirim  diye,  babam  kreş  öğretmeni  olmamı  arzuladığından  beni  Hatice  Hikmet  Oğultürk  Kız  Meslek  Lisesine  kayıt  ettirdi. Kuşcağızın  hasretine  dayanamadığımızdan, ben o okulunda  ikinci  sınıfından  ayrılarak  devamı için buraya tıklayınız.

Necati Genç Kendini Tanıtıyor

Merhaba ben Necati Genç,
Hüsnünün Mustafa’nın oğlu yada Kıllı Omarın (Ömer’in) torunu .
Ben bereketli bir zamanda Dünyaya gelmişsim. Anamın deyimine göre Koç katım zamanı, Babamın deyimine göre Ekinler ekilirken, taaaa 1964 yılında nasıl bir yiğit gelmiş dünyaya sormayın gitsin . İlk Okulu Köyümüzün eski okulunda, aşağı yukarı
Tüm sınıflarda okumak nasip oldu. Eski okul deyince çoğunun aklına gelen dayaktır.
Bende yedim Ligor,dan dayağı (Musa Öğ.) ve hemen evimizde kovdum onu (yazılı çıkış) çünkü bizim evde kirada kalıyordu. Okul dışında top oynardık eşofman giyip (pantolonu çıkarıp mavi ve beyaz renkli uzun pijamalar) harman yerini dört dönerdik . Boş zamanlarda Şehirden gelen yaşıtlarımızı döverdik, 
devamı için buraya tıklayınız.

Ramazan Erbaş Kendini Tanıtıyor           

1948 yılında dalakcıda doğdum. Nüfüs kağıdıma bakıldığında, beş kardeşin üçüncüsüyüm. Nedeninini bilemiyorum ama Ali ağabeyimden  büyük yazılmışım. Yani işin aslı, beş kardeşin dördüncüsüyüm ve lise mezunuyum.

Çok sevdiğim köyümden, hayat şartlarının zorlayıcı olması sebebi ile ayrıldım. Yedi sene özel sektörde çalıştım,  sigorta için müracat ettiğimde hizmet süresi ne yazık ki, birbuçuk yıl çıktı. Sermayenin gazabına uğradım (emekçilere duyurulur) İmtihana girerek kamu kuruluşarında yer aldım. 1972’de askeri kuruluşa girmeye çalıştım,’torpil’ gerekiyordu Ersan ağabeyime  torpil konusunda yardım etmesi için rica ettim, olmadı. Kendi çabamla P.T.T’ye kablocu olarak girdim, telefon direkleri çektiriyorlardı kendi isteğimle çıktım. D.D.Y’na girecekken evrakları kayıp ettim devamı için buraya tıklayınız.

 
Oktay Erbaş Kendini Tanıtıyor

Kimine göre 1960, kimine göre 1961 yılında Dalgarada doğmuşum. Erbaş ailesinin en küçükleri benim, Köydeki isim ALTIOK, şehirdeki isim ise Oktay, Herhalde rahmetli babam koyu bir CHPli olması nedeniyle bu ismi koymuş ama Mucurdaki nüfus müdürü ALTIOK ismini kabul etmeyip, Oktay İsmini koymuş,rivayet bu büyüklerimden dinlediğim kadarıyla,

devamı için buraya tıklayınız.

Ulaş Köksal Kendini Tanıtıyor

1979 yılı Mayıs ayının başlarında Ankarada Emin Nursel KÖKSALl'ın en büyük oğulları olarak dünyaya gelmişim. (Mılla ile Mıllahasan'ın torunu) Ankarada doğmama rağmen köyümüzde çokça kalırdık ilkokula başlayana kadar daha fazla ilkokuldan itibarende sadece yaz ve 15 (sömestr) tatillerinde köyde bulundum ilkokulu Kuşcağız'da Hun İlkokulunda başlayıp Keçiören'de Çizmeci İlkokulu'nda tamamladım

devamı için buraya tıklayınız.

Safi Erbaş Kendini Tanıtıyor

Safi Çavuş’un oğlu Mehmet ERBAŞ ile Çöp Osman’ın kızı Fatma ERBAŞ’ın ortanca çocukları olarak doğmuşum. Ablam Nuran, ben ve kardeşim Sadi olmak üzere üç kardeşiz.

Ben soğuk bir kış günü Dalakçı’da doğmuşum. Doğum tarihim tüm Dalakçı’lılar gibi muallak halinde olmakla birlikte 1967 sonu 1968 başları olarak söylenmektedir. Ben tabii ki hemen hemen lise sona kadar çabuk büyüme ve büyük gösterme arzusuyla 1967 yılını doğum tarihi olarak kullandım. Ama artık yolun yarısı geride kaldığı için (35 yaş şiirindeki gibi) nüfus kağıdımda yazan 1969 yılını kullanıyorum. İki yıl kar ediyorum, böylece iki yıl geç ihtiyarlayacağım. devamı için buraya tıklayınız.

 

Anasayfa | TAVATIR RADYO | Görüşler | Muhtarlık | Haberler | Muzik | Dalakcı Sohbet | DAL-DER | Yarenlik | Amacımız | Bizler | Yenilendi | Videolar | Rehber Kayıt | Anı / Denemeler | Oyun | Kurum ve kuruluşlar | Sağlık | Köyümüz | Şiirler

Tarih: 23.08.16