DALAKÇI GENÇLİK 7. Yılımız
Anasayfa
Yukarı
7. Yılımız
Ali Bozdağ
Günel Erdem
Necati Genç
Ramazan Erbaş
Oktay Erbaş
Safi Erbaş
Ulaş Köksal
Haci Ercan

 

SİTEMİZ  7. YAŞINDA

 Hacı Ercan

İnsanlığın ilk gününden beri iletişim,  insan hayatının en önemli parçalarından biridir.  Bu anlamda insanoğlu ilk günden beri etkin,  verimli bir iletişim için sürekli yöntemler geliştirmektedir.  İnternet etkin yaklaşımı ile tüm dünyada kabül görmüş bir iletişim teknolojisidir.

 

İnternet, bilgiye kolay,  ucuz,  sınırsız ve hızlı bir şekilde ulaşmanın ve bu bilgiyi dış dünya ile paylaşmanın en geçerli yollarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Bu gelişmiş teknolojiden faydalanmak elbette bizlerinde hakkıydı.  Gelişen dünyada her alanda mutlaka bir yer edinmeliydik…Yoksa dünyada olup bitenlerden habersiz yaşamak bir anlam teşkil etmezdi…

 

Neredeyse tamamıyla unutulmak üzere olan eş dost ve akraba ilişkilerimiz,  bu hızlı iletişim aracıyla tekrar canlandırılmalıydı.

 

Bu düşünceler babında,  bir Dalakçı sevdalısı  olan ALİ BOZDAĞ dostumuzun girişimiyle daha önce kimsenin akıl etmediği bir sitemiz oldu.  Bu site sayesinde eş dost ve akrabalarımızla yazışma,  tanıyamadıklarımızı tanıma,  insani ilşkilerimizi daha da sıcak tutma imkanına  kavuştuk…

 

İki ayda bir ancak elimize ulaşan o mis kokulu,  defalarca okuduğumuz aynı mektuplar tarihe karıştı.  Memleketten iki kelam duyabilmek için telofon kulübelerinin önünde dakikalarca kuyruklarda bekleyip,  yinede defalarca çevirmemize ramen,  ulaşamadığımız o sıcak sesler o kadar yaklaştıki yanımıza.

 

Teknoloji o kadar hızlı gelişiyor.

 

“Aloo Ankara çekil aradan”. “Kızım bana Kırşehir’i bağla” demeler geride kaldı.

 

Hiç unutmam birkaç yıl önceydi,  internette dolaşırken tesadüfen rastladığım Dalakçı Sitesi’ni görünce hazine bulmuşcasına sevinmiştim.  İlk iş,  Ali Bozdağ dostu telefonla arayarak tebrik etmek oldu.  O günden sonra sitemiz aracılığıyla birçok dostlara ulaşabildik.  Aramakla bulamayacağımız kişileri kolayca bulabildik.  Sitemiz sayesinde tüm dünyayla iletişim sağlama olanağı bulduk.

 

Bu sayede,   hangi dünya görüşüne sahip olurlarsa olsunlar,  insanlarımızla  bilgi alış verişimizi sağlıyoruz…

 

Sitemizin sağladığı  birçok imkanların yanında,  Türkiye ve Dünya siyasetinde olup bitenleri tartışıp,  görüş bildirme ,  fikir alışverişinde bulunma imkanımız oluyor…

Dalakçı Web Sitesi kısa sürede çok iyi bir çıkış yakaladı.  Artık,  sadece küçük bir köy sitesi olmaktan çıkıp,  dünyanın birçok yöresinden izlenirbir hal almıştır.  Kısacası, Dalakçı Web

İYİ Kİ DOĞDUN

Günel Erdem (Erbaş)

     ‘Görüyormusun elin adamını, köyünün internet sitesini yapmış. Köylüsünü köylüsü ile kavuşturuyor. Bizimkiler ne bilir ki?’ Demeyişimizin yedinci yılını kutluyoruz bu gün.

 

     Bir köyün internet sitesi ne verebilir ki insana? Bir şeyler almak isteyen payını alır, almak istemeyenlere sözüm yok.

 

      İhtiyaçların ve yaşam şartlarının gereği Türkiye’nin ve de dünyanın dört bir yanına aynı topraktan dağılmış insanları, aynı pencereden toparlayabilmek kolay iş değildir. Her birimiz ayrı düşünceler, ayrı bekleyişler ayrı ayrı fikirlere sahip olmamıza rağmen aynı pencereye bakma ihtiyacını duyuyoruz ki yedi yıldır bu köy sitesi Anadolu kokarak, hasret kokarak, toprak kokarak penceresini açıyor bize.

 

      Nereye ait olduğumuzun altını çizerek, bizim konuştuğumuz dilden konuşuyor bizimle.

 

      Bugün o köyün ataları Dalakçı sayfasına tıklayamazlar belki ama evlatları bu siteden çıkmıyor, yarenlik ediyor, sohbet ediyor sitem ediyor ama hepsini bu sitede yapmak istiyor. Bir akrabasının düğün resimlerini bu siteden görüyor.

 

      Yıllar önce bir köy gazetesine sahip olmak ve bugün bunun devamını sürdürmek hangimizin göğsünü kabartmıyor? Yedi yıldır bir internet sitesine sahip olmak kimi rahatsız eder bilmem ama benim göğsümü kabartıyor. Türkiye deki Dalakçılılar bir yana biz gurbettekiler için bu sitenin bambaşka bir anlamı var. Büyüyüp dağıldığımızdan beri haberini alamadığımız çocukluk arkadaşlarımızın sessiz sesini buralardan bu site sayesinde duyuyoruz. Adını adresini kaybettiklerimizi buralardan buluyoruz.

 

      Bir internet sitesinin iyi kullanıldığı sürece ne kadar faydalı olduğunu kendi gözlerimizle görüyoruz. Bir gün, hiç beklemediğiniz bir anda çoğumuz yada torununuz Dalakçı ve Dalakçılılar hakkında sizden daha fazla söz bulursa hiç şaşırmayın. Onların bir Dalakçı sitesi birde Dalakçı gazetesi olduğunu ve bu sahip olma olgusunun ne kadar değerli olduğunu ne kadar eleştirilirse eleştirilsin bunların çok gerekli ihtiyaç olduğunu içinizden dahi söyleseniz bu işe emek verenlere olan borcunuzu ödeyeceğinize inanıyorum.

 

      Uzun bir yola çıkmaya karar verip yola koyulmak kolaydır bazen, ama o yolu yedi yıl bıkmadan yürümek hiç kolay değildir.Emek, zaman, maddi manevi özverilerde bulunup yedi yıl binlerce yüreği bir arada attırmak ve bunun karşılığını beklemeden ilk günkü heyecan ve hevesle aynı çizgide her geçen gün bambaşka insanlarla beraber yürümek hiçte kolay değildir.

 

       Bu yola gönüllü çıkan Ali (Bozdağ) abiyi burada bir kez daha kutlar başarısının ve heyecanın dağılarak devam etmesini umud ederim.

 

            İyi ki doğdun Dalakci.net, doğum günün kutlu olsun.

Günel Erden (Erbaş)

 Sitesi  kabuğunu kırmış,  tüm aydın düşünen insanların sitesi haline gelmiştir.  Bu durum,  Dalakçı, Ali Bozdağ ve bizler adına çok sevindirici bir durumdur...

 

İnsanlar ne kadar fikir alış verişinde bulunurlarsa o derece fikir zenginliğine kavuşurlar. Bu nedenle,  sitemizin sağlamış olduğu iletişim olanağı son derece önemlidir…

 

Değinmeden geçemiyeceğim,  bir de gazetemiz var.  `Köyümüz Dalakçı Gazetesi.`

Temelinin eski ama kendisinin daha çok yeni olmasına nazaran,  köyüne ve köylüsüne sevdalı insanlarımız tarafından,  her geçen günle birlikte sayısını ve kalitesini yükselterek epeyce yol katetmiş bir köy gazetesi.  Bir başka örneğinin olmadığı gazetemiz.   

Sevgili Murat Köksal;  vermiş olduğunuz hizmetten dolayı teşekkür etmek borcumuzdur...

Elimizden geldiği kadar,  karınca kararınca desteğimiz mutlaka oluyor ve olacaktır.

Sitemizin ve gazetemizin daha da verimli bir hale getirilerek daim olması arzumuzdur…

Sizler çok yaşayın emi,  sevgili Ali Bozdağ ve Murat Köksal.

Dalakçı web sitesi’nin 7. yılı kutlu olsun... 

Emeği geçen herkese teşekkürler…

 

Hacı Ercan

DALAKÇI SİTESİ 7 YAŞINDA

Necati Genç

Merhaba   Sevgili   Arkadaşlar.

Başta  bu   sitenin  Mimarı  sevgili  kardeşim  Ali  Bozdağ’a   Dalakçı  Köyü  adına  yapmış  olduğumuz  İnternet sitesi  için  teşekkür  ediyorum .  Bu  siteyi  güzel  yazılarıyla  süsleyen  Sevgili Güneş  Ünsal’a ,  Günel  Erdem’e ,  Ali  Erbaş’a ,  Hacı  Ercan   ağabeyimize  ve  isimlerini  sayamadığım    tüm   Dalakçılı  hemşerilerime  ayrıca  teşekkürler .

Dalakçı  sitemiz  yedinci   yaşına  değerken , şöyle  bir  geriye  dönüp  baktığımızda  yapmış  olduğumuz  işin  ne  kadar  başarılı  olduğunu  anlatmaya  gerek   yok   bunu   herkes  biliyor . Temelinin  Demokratik   yapısıyla devam  edecektir de ,   tabi  bazı  gerici  kesimler rahatsız  olabilir  ama  o  onların  sorunu.

Dalakçı  sitesinin  kuruluşundan  bu  güne  kadar temel  olarak  hiç  bir  şey  değişmemiştir  ve  hep    gelişmiştir. Aylık  siteyi   tıklayan  insan  sayısı  dört  milyonu  geçmektedir.  Hint okyanusunda  küçük  bir  adadan  Kanada’ya , İrlanda dan    Arjantin’e kadar  ulaşmış  ve  buralardaki  insanlarımız   tarafından her  ay  düzenli  olarak  girilmektedir   (İstatistiklere de  bakılabilir ) Sitemiz Aynı  zamanda  Köyümüz  Dalakçı  Gazetesini,

güzel  yazıları ve  resimleriyle   süslemektedir.  Sitemizdeki  insanlarımız  Politik  olarak değişik görüşlerde   olsalar da   karşılıklı  tartışmayı   bilmişler  ve  birbirlerine  karşı  kırıcı  olmamışlardır. Dalakçının  ayrı  bir özelliğidir  bu . Rencide  edici  saldırılar  genelde  dışarıdan  gelmiştir.

7. YIL KUTLU OLSUN

Köyümüz Dalakçı Gazetesi

İlk Önce Ali Bozdağ olmak üzere emeği geçen tüm Dalakçılılara teşekkür ederiz.

Bizler iki yıldır çıkarttığımız Köyümüz Dalakçı Gazetesi ve beraberinde getirdiği sorunlardan biliyoruz ki karşılıksız hizmet anlayışı ile yola çıkmak çok kolay oluyor. Fikir danıştığınız herkes evet çok güzel olur bende sana destek olurum diye sizi umutlandırıyor. Ama ne var ki zamanla her şeyin peşinden koşmak sadece gönüllü birkaç kişide kalıyor. Her şeye rağmen bu bayrağı yedi yıldır dalgalandıran Değerli Web sitesi yöneticileri sizleri bu özverili çalışmanızdan dolayı Köyümüz Dalakçı Gazetesi yayın kurulu olarak kutlarken başarınızın köyümüze yakışır bir şekilde onlarca yıl devam edeceğini ümit ediyoruz.

Köyümüz Dalakçı Gazetesi

Yayın kurulu Adına: Murat Köksal

Sitemizi   ziyaret  eden  insanlarımız   bu  içerikli  ve zengin siteyi  çok  güzel  bulduklarını  belirtmişler  ve   kendilerini  köye  gidip  gelmiş  kadar   olduklarını   her zaman    belirtmişlerdir .   Tabi  her şeyin  bir  değeri var,  bu  sitemize Yılık    bir  sponsorluk   yapacak   bir  gönüllü  köylümüz  ,  hemşerimiz  ,  dostumuz  çıkarsa    en  azında   bu  işi  uzun  süredir  yürüten  arkadaşımız  biraz  olsun   rahatlamış  olur .

Haydi  Dalakçı , haydi  Dalakçının  İnternet  sitesi  daha  nice  yıllara   her  şeyin   en   güzeli  bize,    Dalakçıya  yakışır .

Saygılar  ve  Sevgiler ,

Necati  Genç 

  

Anasayfa | 7. Yılımız | Ali Bozdağ | Günel Erdem | Necati Genç | Ramazan Erbaş | Oktay Erbaş | Safi Erbaş | Ulaş Köksal | Haci Ercan

Yenilik: 22.04.11